6 ویژگی که در طراحی وب سایت فراموش می کنید(بخش دوم)

۶ ویژگی که در طراحی وب سایت فراموش می کنید(بخش دوم)

۶ ویژگی که در طراحی وب سایت فراموش می کنید(بخش اول)

نداشتن UX های هدف دار و ویژگی های UI

حتی اگر بازدیدکننده شما نتواند با دقت  به علت اصلی که چرا وب سایت را جذاب نمی یابد، اشاره کند، ولی به طور ناخودآگاه متوجه می شود که وب سایت شما از استاندارد پایینی برخوردار است. ویژگی های جهت دار درون طراحی می تواند میزان متنوعی از فرم ها را شامل شود ولی در چند سال اخیر این ویژگی ها صندلی اول UX و UI را گرفته اند.

Scroll Jacking جایی است که گشت کاربر مستقیما به یک نقطه دقیق روی صفحه منجر می شود، مثل مبداء متن که جایگزین Scroll محلی شده و بیشتر به هدف نزدیک است. این جا چند مثال آمده است:

Material Design و Flat 2.0 : در حالی که Google زبان جدیدش Material Design را راه اندازی کرد، طرفداران فرصتی یافتند که قوانین طراحی مسطح مینیمالیستی را در قالبی جذاب تر پیاده کنند و آن را با برخی جنبه های زیبای قدیمی طراحی Skeuomorphic ( برای مثال از طریق لایه بندی) ترکیب کنند. این هدف با واقعی تر کردن طراحی هاو جذاب نمودن آن ها برای بازدید کنندگان میسر می گردد. می توانید برخی مثال های واقعی خلاقانه از Flat 2.0 را در این صفحه ببینید.

Font Icons & Scalable Vector Graphics (SVG): این ویژگی برای این دلیل اساسی که طراحی های گرافیکی را بدون مساوی کردن کیفیتی که خیلی برای طراحی رتینا و واکنش گرا مهم است، مقیاس بندی می کند.

مینیمالیسم و دکمه های روح: این تماما درباره تمرکز کردن بازدید کننده های شما روی کاری است که باید بکنند، خواندن و دیدن بدون پرت شدن حواس آن ها با تعداد زیادی تصویر، متن، ویدئو و  Pou up. مسئله مشابهی در جهت ” منو همبرگر” برای ساده کردن پروسه مرورگر برای کاربر وجود دارد.

استفاده از ویژگی های طراحی جهت دار نشان می دهد که شما روی داشتن صفحه ای “کاربر پسند” تمرکز کرده اید. شما می خواهید تجربه خوبی برای بازدید کننده خود در حد ممکن بسازید که با امیدواری منجر به تغییر و بهبود وب سایت شما شود. تیم طراحی شما یا سازندگان تم باید فهم عمیقی از جهت های فعلی UX داشته باشند تا مطمئن باشید که وب سایت و طراحی عمر زیادی خواهد داشت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سه =