مایکروسافت زبان برنامه نویسی کوانتومی را ایجاد می کند

Quantum programming language

مایکروسافت زبان برنامه نویسی کوانتومی را ایجاد می کند

مایکروسافت زبان برنامه نویسی کوانتومی را ایجاد می کند

زبان برنامه نویسی کوانتومی

زبان برنامه نویسی کوانتومی یک زبان برنامه نویسی است که می تواند برای نوشتن برنامه های کامپیوتری کوانتومی استفاده شود.

یک کامپیوتر کوانتومی از حالت کوانتومی اتم ها یا مولکول ها، برای انجام عملیات داده استفاده می کند. در ابتدای ترین سطح، یک کامپیوتر معمولی برای اجرای محاسبات از بیت هایی استفاده می کند که ۰ یا ۱ هستند. با این حال، یک کامپیوتر کوانتومی از qubits استفاده می کند که می تواند ۰، ۱، یا هر دو ۰ و ۱ باشد. این رایانه های کوانتومی قدرت محاسباتی را بالاتر می برند.

زبان برنامه‌نویسی کوانتومی برای ویژوال استودیو

مایکروسافت برای اولین بار یک زبان برنامه نویسی جدید و شبیه ساز محاسباتی که مخصوص محاسبات کوانتومی طراحی شده را منتشر می کند.

هدف از طراحی این زبان برنامه نویسی تشویق به یادگیری برنامه‌نویسی برای افراد تازه‌کار جهت یادگیری کار کردن با کامپیوترهای کوانتومی طراحی شده است.

همچنین شرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده است که این زبان برنامه‌نویسی جدید به‌عنوان یک ابزار کاری برای شبیه‌سازی کوانتومی و همچنین ابزار کار کردن با کامپیوترهای کوانتومی واقعی، به پلتفرم ویژوال استودیو افزوده خواهد شد. با استفاده از این ابزار، توسعه دهندگان قادر به نوشتن، اشکال زدایی و اجرای برنامه های کوانتومی هستند که می توانند بدون تغییر به کامپیوتر کوانتومی واقعی مایکروسافت اعمال شوند.

Krysta Svore مدیر توسعه نرم افزار محاسبات کوانتومی مایکروسافت، اعلام کرد: همان کدی که امروز در شبیه سازی اجرا می کنید می توانید فردا بر روی کامپیوتر کوانتومی خود اجرا کنید.
این ابزار، محاسبات کوانتومی را به سمت “جریان اصلی” گسترش می دهد و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا با ایجاد و اجرای برنامه های واقعی، مهارت های خود را بالا ببرند. تاکنون تکنولوژی کوانتومی محدود به گروه های کوچکی از کارشناسان شرکت های بزرگ تکنولوژی است. یکپارچه سازی محاسبات کوانتومی به ویژوال استودیو به هر توسعه دهنده فرصتی را برای شروع به کشف تکنولوژی و گسترش استعدادهای موجود برای شرکت های فعال در این زمینه می دهد.

هنوز زمان‌بندی دقیق ارائه این زبان جدید در پلتفرم ویژوال استودیو اعلام نشده است و کاربران باید منتظر اطلاعات بیشتر از سوی مایکروسافت باقی بمانند. همچنین هیچ اطلاعاتی درباره جزئیات فنی این زبان برنامه‌نویسی نیز منتشر نشده است.

منبع http://www.itna.ir/news/50360/%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%88

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =