چگونه وب سایت شخصی خود را بسازیم (بخش دوم)

چگونه وب سایت شخصی خود را بسازیم (بخش دوم)

چگونه وب سایت شخصی خود را بسازیم: راهنمای گام به گام برای مبتدیان

این راهنمای آموزشی به شما نشان می دهد چگونه می توانید وب سایتتان را بسازید. این راهنما برای مبتدیان و غیر حرفه ای ها تهیه شده و شما را قدم به قدم در کل پروسه یاری میکند و بر اساس مفروضات بسیار کمی از دانش کلی شما نوشته شده است (گذشته از آنکه می توانید اینترنت را بگردید، چرا که شما الان دارید این مقاله را میخوانید!). از آنجا که برخی از مطالب از اهمیت بیتشری برخوردارند، این راهنما همچنین لینک هایی مربوط به برخی مطالب مرتبط در سایت  رویال وب را در خود جای داده است، که شما تنها کافیست بر روی این لینک ها کلیک کرده تا این مطالب را بخوانید و اطلاعات مورد نیاز خود را بیابید.

بخش اول این مقاله :چگونه وب سایت شخصی خود را بسازیم (بخش اول)

 

تست وب سایت

هرچند من معمولا این گام را در مراحل جزئی تری ذکر می کنم، ولی این گام باید در طی چرخه طراحی وب صورت پذیرد. من این گام را اینجا ذکر می کنم تا کمی آن را برجسته کنم، چرا که تنها تعداد کمی از حرفه ای های طراحی وب آن را به درستی انجام می دهند.

شما باید در زمان طراحی وب، آن را در مرورگر های اصلی آزمایش کنید: chrome، Firefox ، Internet Explorer 11 و Microsoft Edge. تمامی این مرورگر ها بدون هزینه و به صورت رایگان قابل دسترسی هستند، بنابراین هیچ سختی برای دریافت آنها وجود نخواهد داشت. متاسفانه، آزمایش مستقیم وب سایتتان توسط خود شما، تنها راه حصول اطمینان از این است که وب سایت شما به درستی و به نحوی که شما می خواهید، در سیستم های بازدید کننده شما کار می کند. بعلاوه، اگر یک گوشی تلفن همراه دارید، وب سایت خود را بر روی آن نیز حتما آزمایش کنید.

برای کسانی که سیستم عامل ویندوز ۱۰ ندارند ولی به مرورگر Microsoft Edge احتیاج دارند، و همچنین کسانی که از Mac استفاده می کنند (و بنابراین نه Edge و نه Internet Explorer دارند) هم راه کمکی وجود دارد. شما می توانید از نرم افزاری به نام virtual machine استفاده کنید، که در واقع یک کامپیوتر کاملا جداگانه را درون کامپیوتر شما به راه می اندازد. اطلاعات بیشتر درباره این نرم افزار را می توانید.

اگر می خواهید این شانس را به وب سایت خود بدهید که در تمامی ورژن های آینده مرورگر ها، بارگذاری شود، تصحیح کد را برای صفحات وب سایت خود در نظر داشته باشید. به زبان عامیانه، یعنی این که باید کد های مهم وب سایت خود را، به نام کدهای HTML و CSS چک کنید تا خطای Syntax نداشته باشد. در واقع شما برای این کار به هیچ دانش فنی درباره HTML و CSS احتیاج ندارید، چرا که می توانید از یکی از نرم افزار های تصحیح صفحات وب رایگان استفاده کنید تا این کار مشکل را انجام دهد. از طرفی دیگر، اگر این نرم افزارهای تصحیح به شما بگویند که صفحات شما با خطا رو به رو هستند و اگر شما دانش کافی نداشته باشید، گاهی اوقات مشکل است که دریابید مشکل از کجاست (و این که آیا این خطا مورد مهمی است یا خیر). همانطور که گفته شد برخی از تصحیح کنندگان پیشنهادات خوبی برای آنکه چگونه می توانید کد های خود را تصحیح کنید، به شما می دهند، و یکی از این نرم افزار ها به نام “HTML Tidy” همچنین این قابلیت را دارد که خود خطای کد های شما را تصحیح نماید.

جمع آوری اطلاعات کارت های اعتباری و کسب درآمد.

اگر شما می خواهید از طریق وب سایت خود محصولات یا خدماتی را به فروش برسانید، باید راهی برای گردآوری اطلاعات کارت های اعتباری پیدا کنید. برای این منظور می توانید به مقاله “چگونه کارت های اعتباری را به وب سایت خود جذب کنیم” بیاندازید.

 

بگذارید همه متوجه مطالب سایت شما باشند

وقتی سایت شما آماده شد، می توانید آن را در موتور های جستجو مانند گوگل و بینگ ثبت کنید. می توانید از لینک های زیر برای انجام این کار استفاده نمایید.

Google’s Link Submission Page

Bing’s Site Submission Page

به طور کلی، اگر سایت شما قبلا با وب سایت های دیگری به موتور های جستجوگر پیوسته باشد، احتمالا اصلا لازم نیست وب سایت های خود را در موتور های جستجو ثبت نمایید. چرا که احتمالا این موتور های جستجو وب سایت های شما را از طریق همین وب سایت ها پیدا می کنند.

جدا از مسئله ثبت وب سایت در موتور های جستجو، احتمالا شما می خواهید جستجوی وب سایتتان در موتور های جستجو را از طریق راه های دیگر، ارتقا بخشید. مثلا از طریق راه هایی که مردم قبل از ارتقاء اینترنت از آنها استفاده می کردند: تبلیغات در روزنامه، تبلیغات زبانی و غیره. حتی شرکت هایی در اینترنت وجود دارند مثل PRWeb که می توانند به شما برای تبلیغات کمک کند، که بدین وسیله احتمالا وب سایت ها و وبلاگ ها از شما آگاه می شوند.  می توانید در موتور های جستجوی متعددی تبلیغات خود را انجام دهید.

نتیجه گیری

طبیعتا راهنمای بالا جامع و کامل نیست. بلکه چکیده ای از برخی گام های ضروری شروع به ساخت سایت می باشد. اگر اطلاعات بیشتری می خواهید، باید مقالات دیگر در سایت  رویال وب را مطالعه نمایید. هرچند، نکات آموزشی بالا باید برای کمک به راه اندازی سایت کافی باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + پانزده =