چطور درخواست خود از رئیسمان را برای رفتن به دوره های آموزشی مطرح کنیم؟

چطور درخواست خود از رئیسمان را برای رفتن به دوره های آموزشی مطرح کنیم؟

همه ما مایل به یادگیری مسائل تازه برای رشد و پیشرفت خود هستیم. بدست آوردن مهارت های تازه و آشنایی با پدیده های علمی، نه تنها باعث پیشرفتمان در کار، بلکه باعث شادمانی درونی بیشتر میشود. ولی با داشتن یک شغل تمام وقت، پیدا کردن زمان برای یادگیری و پیشرفت می تواند سخت باشد. برخی افراد، مثل من، شانس این را دارند که با شرکت هایی که کارمندانشان را برای یادگیری تشویق میکنند و حتی خودشان کلاس ها، کنفرانس ها و بورسیه های تحصیلی را پیدا میکنند، همکاری داشته باشند. اما اگر با شرکتی همکاری دارید که رفتار حرفه ای در این زمینه از خود نشان نمی دهند، چه باید بکنید؟ چطور میتوانید از رئیس خود درخواست کنید از شما حمایت کند و به شما این فرصت را بدهد که درس بخوانید؟

در مطالعاتی که برای نوشتن کتاب خود، Pause، داشتم و زمانی که خود در حال یادگرفتن پیدا کردن زمان برای خود بودم، به طور تجربی توانستم این برنامه ۶ مرحله ای را برای رشد و پیشرفت شخصی تدوین کنم.

روش یادگیری و پیشرفت خود را مشخص کنید:

اگر هنوز تصویر مشخصی از هدف خود برای تحصیل ندارید، بهتر است زمانی را برای این مسئله در نظر بگیرید. آیا به دنبال افزایش هوش هیجانی خود به منظور مدیریت بهتر کسب و کار هستید؟ آیا در نظر دارید به کلاس های یوگا بروید تا ذهن بازتری داشته باشید؟ زمانی مشخص مثل یک بعد از ظهر یا حتی یک هفته کامل را در نظر بگیرید تا ایده های مختلف و زمینه های متفاوت را بررسی کنید. بنویسید که هدفتان آموختن چه چیزی است و میخواهید در چه زمینه ای پیشرفت کنید. مطالعات نشان داده است که نوشتن روی کاغذ تاثیر عصبی مثبتی بر روی مغز می گذارد. در واقع انگار شما با این کار پیغامی به مغز خود میفرستید و میگویید “بلند شو ببین چی میگم!”. نوشتن، دسته ای از سلول های مغزی به نام “سیستم فعال سازی شبکه ای” را تحریک میکنید. این بخش سلولی، نقش پررنگی را در آگاه و هشیار بودن انسان بازی میکند. هرچه بیشتر بتوانید راجع به هدفتان بنویسید، بیشتر هم هشیار و پذیرای ایده های دید خواهید بود.

شرایط خود را درک کنید:

شاید به دلیل فشار کاری که دارید، درخواست زمان برای دوره های آموزشی، به منزله ضعف و کمبود چیزی در شما تلقی شود. اما نگران نباشید. به جای آنکه برای گرفتن فرصت برای دوره های آموزشی ناامید و عصبی شوید و از کمبود برخی مهارت ها احساس خجالت کنید، این کمبود را در خود بپذیرید و به عنوان بخشی از خودتان در آغوش بکشید تا تبدیل به کارمند بهتری بشوید. اگر خودتان به این باور رسید که این دوره آموزشی رشد بزرگی برای شما و شرکتتان در پی خواهد داشت، از دیگران هم نمیتوانید انتظار داشته باشید که از شما حمایت کنند.

ما حصل این دوره آموزشی را برای خود مشخص کنید:

از خودتان بپرسید، نتیجه سرمایه گذاری پول و زمانتان چه خواهد بود؟”. ریزبین و بادقت باشید. سعی کنید در یک جمله نتیجه این دوره را توصیف کنید. از صفت ها استفاده کنید. آیا مشتاق تر، آگاه تر و تاثیرگذارتر عمل خواهید کرد؟ از قوه تخیل خود بهره ببرید و قبل، در طول مدت و بعد از دوره مطالعاتی خود را تصور کنید. من از مربیان خود، Bob و Judith آموخته ام که باید لحظه به لحظه این دوره آموزشی را تصور کنید. تصوری که من از خود، برای بعد از این دوره آموزشی ساخته بودم این بود:” یک رهبر کاملا علاقه مند به کار و معتبر”. هرگونه توضیحات دیگری که فکر میکنید لازم است را به تصویر خود اضافه کنید و منابع مالی و زمانی که صرف این دوره میکنید را هم در تصوراتتان در نظر بگیرید.

اهداف و نتیجه این دوره را با نیازهای کارتان هماهنگ کنید:

برای آنکه بتوانید حمایت رئیس گروه یا شرکت خود را داشته باشید، باید اهداف شغلی شرکت را با اهداف این دوره هماهنگ نمایید. از خود سوال کنید:

آیا مشکلاتی در محل کارم وجود دارد که من با این دوره آموزشی بتوانم از پس آنها بربیایم؟ شرکت، از چه راه هایی میتواند از مهارت ها یا دانشی که من از این دوره به دست می آورم استفاده کند؟

کدام یک از مهارت هایی که از این دوره بدست می آورم را میتوانم به مدیر، گروه یا شرکتی که در آن کار میکنم آموزش دهم؟

آیا میتوانم مطلبی بنویسم و در آن توضیح بدهم که چه چیزهایی یاد گرفته ام و چطور میخواهم از این آموخته ها در شغل و کارم استفاده کنم؟

تمرین و آمادگی:

گام بعدی آماده شدن برای مصاحبه است. به مکالمه ای که با رئیس خود خواهید داشت فکر کنید: بدترین و بهترین سناریوها کدام اند؟ سوالات و نگرانی های رئیس خود را پیش بینی کنید. من افراد زیادی را میشناسم که به آنها این فرصت داده شده تا مهارت ها و قابلیت های خود را بهبود بخشند. اغلب اوقات، ترس های ما، ما را عقب نگه میدارند و هیچ وقت جرات کشف کردن چیزهای جدید را پیدا نخواهیم کرد.

از موضوعاتی که میخواهید درباره آنها صحبت کنید، لیستی تهیه کنید. چیزهایی مثل زمان بندی، بودجه بندی و نحوه مدیریت شغل خود در این دوره. آیا میتوانید با مرخصی های ساعتی این دوره را بگذرانید یا باید تمام روز را به مرخصی بروید؟ آیا میتوانید از رفتن به تعطیلات صرف نظر کنید؟ یکی از همکاران، موفق به دریافت مرخصی شد و توانست در یک دوره یک هفته ای برای آموزش مدیریت شرکت نماید. اما در ازای این یک هفته، رئیس تنها به او اجازه استفاده از نصف تعطیلاتش را داد.

وقتی میخواهید برای صحبت با رئیستان آماده شوید، به این فکر کنید که با تحصیل شما، هرکسی در شرکت چه چیزی به دست می آورد؟ قوانین محل کار و شرح وظائف خود را مرور کنید تا بفهمید چطور میتوانید فرصتی که به شما داده شده را جبران کنید.

سوالات خود را آماده کنید:

وقتی آمادگی صحبت با رئیس خود را پیدا کردید، آنها را با صحبت های خود گیج نکنید. توضیحات کاملی به آنها ارائه کنید و در هر یک از قرارهای ملاقاتتان، درباره یکی از موضوعات بحث کنید. در نظر داشته باشید که حتما لازم نیست قرارهای ملاقات رسمی برگذار کنید. خیلی راحت از همه مسائل صحبت کنید. از آخر هفته ی گذشته تا برنامه های آینده شخصیتان. برای رئیس خود شرح دهید که نظر شخصیتان راجع به این دوره آموزشی چیست و چگونه میتواند باعث شود به کارمند بهتری تبدیل شوید. بعد، میتوانید در جلسات بعدی راجع به این دوره آموزشی توضیج بهتری بدهید.

اهداف و تصویرهای ذهنی خود را با رئیستان در میان بگذارید. درخواست های خود را صریحا اعلام کنید. آیا فقط مرخصی و زمان میخواهید، یا کمی حمایت مالی هم لازم دارید؟ یا به هر دو این موارد احتیاج دارید؟ آنها در قبال تسلیم چنین امکاناتی به شما، چه چیزی دریافت خواهند کرد؟ میتوانید این مسائل را یادداشت کنید و همراه خود به جلسه ببرید.

وقتی جلسه شما و مدیرتان پایان یافت، این درخواست را با نوشتن نامه ای پیگیری کنید. در این نامه بنویسید که از چه جهاتی این دوره آموزشی به نفع شما، مدیر، گروه و کل کسب و کار میباشد.

سه راه وجود دارد: یا به چیزی که میخواهید میرسید، یا تا حدودی با درخواست شما موافقت میشود، و یا آب پاکی را روی دستتان میریزند و در یک کلام به شما میگویند: “نه”. با انجام این مراحل، شانس خود را برای رسیدن به چیزی که میخواهید را افزایش خواهید داد، اما صد در صد نیست. حتی اگر به چیزی که میخواستید نرسیدید، به راه های دیگری که میتوانید درخواست خود را در آینده اعلام کنید فکر کنید.

صرف زمان برای اعلام یک درخواست منطقی و محافظه کارانه، خود به خود میتواند به رشد شما کمک کند، چرا که هدف خود را واضح و شفاف در میابید. و شاید حتی بتوانید فرهنگ جدیدی را در محل کار خود پیاده کنید که از آموختن و پیشرفت حمایت میکند.

طی چهار سال گذشته من از این پروسه استفاده کرده ام و درخواستم را برای دوره آموزشی اخذ گواهینامه مربیگری، دوره های متفرقه، دوره های یک هفته ای مدیریت هوش هجانی جهت مدیریت بهتر و دوره ای که کلاس های آن به صورت دو روز در هفته بود، ارائه دادم و با این درخواست ها موافقت شد. در هر کدام از این موقعیت ها، وقتی میخواستم درخواست خود را مطرح کنم، به خودم میگفتم: “نهایتش این است که میگویند نه دیگر!”.

 

منبع :https://hbr.org/2017/11/how-to-ask-your-boss-for-time-to-learn-new-things

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =