فهرست بندی first-mobile برای وب سایت شما چه معنی ای دارد؟

سئو سایت برای موبایل

فهرست بندی first-mobile برای وب سایت شما چه معنی ای دارد؟

این ماه، کمپانی گوگل یک آگهی کلی درباره قوانین آینده سرچ منتشر کرد و در آن ذکر کرد که قصد دارد فهرست بندی موبایل را از فهرست بندی معمول جدا کند و فهرست بندی اول- موبایل را راه اندازی کند.

گوگل گفته بود از این تغییر در یک کنفرانس صنعتی صحبت خواهد کرد، اما این کمپانی با انتشار مطلبی در وبلاگ رسمی خود در تاریخ ۴ نوامبر، از این تغییرات به طور رسمی صحبت کرد. در این اطلاعیه، گوگل عنوان کرد:

به جهت کارآمدتر کردن نتایج جستجو، ما از تجربیاتمان برای تهیه فهرست اول- موبایل خود استفاده کردیم. با اینکه فهرست بندی جستجوی ما در وب سایت و اپلیکیشن گوگل یکسان خواهد بود، اما الگوریتم جدیدی که نوشته ایم ورژن موبایل وبسایت را برای رتبه بندی آن وب سایت مد نظر قرار خواهد داد، تا داده های ساختاری را بخواند و داده های ریز آن صفحات را در نتایج نشان دهد. البته، با اینکه فهرست بندی با صفحات موبایل انجام میشود، می خواهیم تجربه ای عالی برای تمامی کاربران بسازیم، چه اینکه آنها از کامپیوتر این جستجو را انجام دهند و چه از موبایل.

سوال و جواب های متداول در باره فهرست بندی اول-موبایل گوگل و اینکه چطور می تواند سئو شما را تحت تاثیر قرار دهد.

چرا گوگل چنین کاری انجام میدهد؟

به دلیل آنکه دیگر جستجو در گوگل تنها با کامپیوتر صورت نمیگیرد. امروزه اکثر افراد بیشتر از آنکه با کامپیوتر به اینترنت دسترسی داشته باشند، با گوشی های هوشمند خود کارهای اینترنتی خود را انجام میدهند. بنابراین لزوم فهرست گذاری بهتر برای موبایل درک می شود.

آیا این به معنای آن است که باید وب سایت خود را مجدد و برای موبایل طراحی کنم؟

نه به هیچ عنوان. ولی به این معناست که باید اطمینان حاصل کنید ورژن موبایل وبسایت شما، همان اطلاعات ورژن دسکتاپ را نمایش می دهد.

آیا درصورتی که وب سایت خوبی برای موبایل داشته باشم، باز هم باید کار خاصی انجام دهم؟

اگر وب سایت شما ( یا قالب پیش ساخته ورد پرستان) از پیش برای موبایل طراحی شده است و شما اطلاعات وبسایتتان را برای موبایل هم به خوبی ارائه می کنید، لازم نیست هیچ کار انجام دهید. در این صورت شما کارتان را به درستی انجام داده اید و سرعت بارگذاری اطلاعاتتان نیز قابل قبول است. اما در صورتی که وقتی وب سایت شما در موبایل باز می شود، یک سری اطلاعات اضافی و بدون دسته بندی را نشان می دهد، شما چالش هایی پیش رو دارید و باید این مسئله را حل کنید.

اگر یک وب سایت جداگانه برای کامپیوتر و یک وب سایت جدا برای موبایل داشته باشم چه؟!

  • مطمئن شوید که وب سایت موبایلتان محتوای وب سایت اصلی را کم نمی کند. من به شخصه بسیار متنفرم از اینکه با موبایل به وب سایت یک کمپانی بزرگ بروم، و تقریبا هیچ اطلاعات مفیدی برای من نمایش داده نشود.
  • اطمینان حاصل کنید که وب سایت اصلی و وب سایت موبایلتان، هر دو داده های دسته بندی شده را نمایش می دهند.
  • اطمینان حاصل کنید که وب سایت موبایلتان توسط ربات گوگل قابل دسترسی ست و با فایل های txt بلوکه نشده است.
  • هر دو وب سایت اصلی و موبایل خود را در کنسول جستجوی گوگل ثبت کرده و بشناسانید.

اگر تنها من وب سایت اصلی خودم را داشته باشم چه میشود؟

کمپانی گوگل می گوید که شما مشکلی ندارید، ولی من این را به منزله یک امنیت غلط برای صاحبان وبلاگ می دانم. اگر گوگل ورژن موبایل  وبسایت شما را برای جستجو در نظر میگیرد، در این صورت وب سایت اصلی شما در مبارزه با وب سایت موبایل حریفان تنها می ماند. برای همین هم باید وب سایت خود را آپدیت کرده و مطمئن شوید که برای کاربران موبایل خود آماده شده اید.

اگر من یک وبسایت قدیمی ورد پرس داشته باشم که از پلاگین موبایل استفاده می کند چه می شود؟

مواظب باشید. خیلی خیلی مواظب باشید. آن پلاگین موبایل احتمالا مقادیر زیادی محتوای قدیمی دارد و تنها محتوای بسیار انداکی را نیز نمایش می دهد. این بدین معنیست که گوگل وب سایت شما را با همان محتوای بسیار محدود رده بندی خواهد کرد. این مسئله بسیار ترسناک است و نیاز به یک آپدیت سریع برای رسیدن به یک قالب پیش ساخته ورد پرس مناسب برای موبایل دارد.

اگر یک وب سایت موبایل جداگانه و یک وب سایت اصلی جدا داشته باشم، ولی لینک هایم را فقط برای ورژن اصلی وب سایتم بسازم چه می شود؟

این یک سوال بزرگ است.  گوگل پاسخ دقیقی را برای این سوال مطرح نکرده است. این مسئله به خوبی می تواند رتبه شما را در جستجو تغییر دهد، چرا که یک سئو خوب نتیجه ساخت لینک ها در آدرس URL های مشخص است. اگر من جای شما بودم، به سرعت یک وبسایت مناسب برای موبایل می ساختم.

خلاصه مطلب!

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید که مخالف داشتن وبسایت مخصوص برای موبایل است، باید بدانید که دیگر کاری از پیش نخواهید برد. باید بپذیرید که کاربران موبایل هم گوشه ای از بازدیدکنندگان شما هستند و باید مطمئن شوید که به آنها خدمات خوبی را ارائه می کنید.

اگر وب سایت موبایل شما از وب سایت اصلی تان کاملا مجزاست، اطمینان حاصل کنید که مراحل بالا را به درستی انجام داده اید. سپس به دقت نظارت کنید تا هرگونه تغییری در رنک و رتبه گوگل تان را متوجه شوید. من به وب سایت هایی که تنها برای موبایل نوشته شده اند نیز سر میزنم تا آنها را با نگاه متفاوتی ببینم. مثلا اینکه آیا این وب سایت ها تجربه کاربری خوبی در اختیار کاربران می گذارند؟ اگر نه، به سرعت تلاش می کنم تا این تجربه کاربری را بهبود بخشم یا اینکه متوجه می شوم که اصلا این وب سایت کاربران خیلی زیادی ندارد.

اگر این مطلب شما را به تکاپو انداخت تا وب سایت خود را طراحی مجدد نمایید و کسب و کار خود را بهبود بخشید،ما در گروه طراحی سایت رویال وب خوشحال می شویم که به شما کمک کنیم پس هم اکنون با ما تماس بگیرید. البته ما وب سایت هایی که با سئو طراحی شده اند و قالب ورد پرس آنها پیشرفته است را ترجیح  می دهیم. این ویژگی ها را برای وب سایت خود مهیا کنید تا ما به شما کمک کنیم که یک وب سایت موبایل عالی داشته باشید.

منبع : https://www.web-savvy-marketing.com/2016/11/google-mobile-first-indexing/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 17 =