راهنمای طراحی جهت پیشرفت شما و کارتان

راهنمای طراحی جهت پیشرفت شما و کارتان

شما می توانید خلاق ترین و سازنده ترین طراح در جهان باشید، ولی این مسئله اهمیت دارد که مشتری های جدید را کشف کنید و ارتباطات آینده تان را با آنها بسازید.

در این پست می خواهم نکات و استراتژی هایی برای جلوه کردن کارتان در چشم مشتری و دیگر طراحان با شما در میان بگذارم. هیچ روش برترینی وجود ندارد و در واقع شما باید چندین استراتژی را برای بزرگترین دستاورد به کار گیرید.

یک برنامه تهیه کنید و یاد بگیرید چرا پیشرفت خودتان انقدر مهم است. با تمرین این کار مثل آب خوردن خواهد شد.

همه چیز با تهیه نمونه کار (پورتفولیو) شروع می شود

این مسئه باید واضح باشد ولی من تعجب می کنم که چگونه بسیاری از طراحان نمونه کار ضعیفی برای خود دارند یا حتی بدتر، اصلا ندارند.

هرکسی از اینترنت استفاده می کند و هیچ دلیلی برای باور اینکه این ساتفاده کم می شود وجود ندارد.

اگر شما هر کار دیجیتالی انجام می دهید، باید یک نمونه کار آنلاین داشته باشد. این امر شامل تمام کارهای خلاق می شود. فرقی نمی کند که شما طراح icon ، طراح وب، هنرمند دیجیتال، طراح حرکات گرافیکی یا هر چیز مشابهی هستید.

و به این معنا نیست که شما به یک دامنه وب سایت مخصوص نیاز دارید.( هرچند داشتن آن کمک بزرگی است)

ولی می توانید یک نمونه کار رایگان و ساده در سرویس هایی نظیر Tumbler، Dribbble یا Behance درست کنید.

راهنمای طراحی جهت پیشرفت شما و کارتان

افراد اغلب این وب سایت ها را زیر و رو می کنند و به دنبال افراد با استعدادی می گردند که او را استخدام کنند. کار شما باید خوب باشد تا بتوانید کاری پیدا کنید. ولی داشتن یک نمونه کار آن لاین بهتر از هیچ است.

شما همیشه می توانید نمونه کار های قدیمی خود را پاک کرده و همراه با پیشرفت توانایی هایتان، کارهای جدید خود را آپ لود کنید.

ولی خود را مجازی برسانید و نمونه کار خود را آپلود کنید. این راحت ترین روش ممکن برای معرفی کردن کارتان به کسی است که می خواهد ببیند شما چه کار می توانید بکنید.

بدترین موقعیت زمانی است که شما با مشتری جدیدی ملاقات می کنید که به دنبال یک طراح است ولی شما هیچ چیز برای ارائه کردن ندارید. بنابراین اگر هیچ نمونه کار آن لاینی ندارید، درست کردن نمونه کار باید اولین قدم شما باشد.

مشکل این است که برخی طراحان هیچ تاریخچه کاری ندارند و بنابراین هیچ مدرکی برای ارائه در نمونه کار خود در دست نیست. در این مورد من ساخت پروژه های تمرینی و استفاده از آن ها به عنوان نمونه کار پیشنهاد می کنم. این پروژه ها می توانند مجموعه مهارت شما را نشان دهند و همچنین شما به مجبور به ادامه تمرینات کنند.

یک شبکه اجتماعی بسازید!

آیا تا به حال از نمایشنامه های Seinfeld که توسط Billy Domineau نوشته شده است چیزی شنیده اید؟ او ویژگی عالی Seinfeld را با پلاتی که ۱۱/۹ قسمت ها را شامل می شد نوشت. پس از چند هفته که آن ها را به صورت آن لاین پست می کرد، نمایشنامه توسط هواداران و متخصصان روی Twitter پخش شد. Billy به سرعت نمایشنامه اش در شبکه های اجتماعی پخش شد و از آژانس های استعداد یابی پیشنهاداتی برای ارائه نوشته های بعدی خود دریافت کرد.

همه این اتفاقات از ساخت یک پروژه شروع شد که در اینترنت پخش شد. هیچ گاه قدرت تاثیر شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید. این امر می تواند به صورت بنیادین حرفه شما را ترفیع بخشد و این بدین معنا نیست که شما باید بسیار پر بیننده باشید تا موفق شوید.

اشتباهی که من به اغلب می بینم، نداشتن هیچ گونه شبکه اجتماعی است.

اشتباهی که من به اغلب می بینم، نداشتن هیچ گونه شبکه اجتماعی است. طراحان می توانند افرادی کاملا منزوی باشند که شبکه اجتماعی را نمی پسندند. ولی اگر شما چیزی بسیار جالب بسازید و آن را نشر دهید مردم شما را دنبال خواهند کرد. این نشر دادن می تواند در Twitter، Instagram، YouTube، Dribble یا هر شبکه دیگری باشد.

ساده ترین راه برای توسعه و پیشرفت کار جدیدنان این است که آن را بین مجموعه ای از هواداران موجود خود نشر دهید. که می تواند از بین دوستان، هم دانشگاهیان، یا غریبه هایی باشد که می دانند شما چه کار می کنید.

استفاده از شبکه های اجتماعی - رویال وب

با اینترنت می توانید دنبال کننده هایی (Followers) داشته باشید که هیچ گاه شما را ملاقات نکرده اند، ولی می توانند کار شما را تحسین کنند و حتی بازنشر دهند تا توجهات بیشتری جلب کند.

این حقه  Billy domineau است و می تواند حقه شما هم باشد.

من یک طرفدار پر و پا قرص Gary Vaynerchuk در این زمینه هستم چرا که او انگلیسی را روان صحبت می کند و دانش بازاریابی شبکه ای خود را در اختیار دنیا قرار می دهد. من بسیار زیاد جست و جو در کانال  YouTube او را پیشنهاد می کنم، البته اگر وقت دارید!

او درباره ساخت برند تجاری شخصی تان به صورت آن لاین صحبت می کند در حالی که ارزش واقعی تجارت شما را بازگو کند و شما هم در ساخت آن راحت باشید.این کار زمان می برد ولی وقتی مجموعه ای از هوادارن داشته باشید، رشد شما بسیار راحت می شود.

توسعه دیجیتال

وقتی درباره رشد دیجیتال فکر می کنید، اغلب درباره افراد تصادفی و چرخه های اجتماعی مهم فکر می کنید. ولی موضوع توسعه با تمرکز روی تماس مستقیم با افراد خاص در جهت مخالف حرکت می کند.

این به معنای دستیابی و تلاش هدفمند برای ساخت روابط با هرکسی در شبکه وب یا در زندگی واقعی است.

شبکه وب اغلب آسان تر است چرا که مردم می توانند از وقت خود استفاده بهتری بکنند. و این برای دستیابی به نتیجه مطلوب، راحت ترین راه ممکن است.

من توسعه دیجیتال را وقتی که به درستی صورت می گیرد دوست دارم. هیچ گاه بدون نمونه کار به یک ویرایشگر NY Times برای نویسندگی برای آن ها ایمیل نزنید. این کار بیهوده بوده و تنها اتلاف وقت است.

شما هیچوقت نمی توانید پیش بینی کنید که چگونه ساخت روابط می تواند شما را به سر کار ببرد. بهترین کار این است که نگران فرصت های شغل نبوده و روی روابط خود تمرکز کنید.

کنفرانس های بزرگتر سخنرانان مهمان دارند که تجارب و پیشنهادات خود را در زمینه ای خاص مطرح می کنند. این صحبت ها می توانند مفید باشند و به شما برای رشد خود به عنوان یک طراح کمک کند.

ولی جادوی واقعی هر کنفرانس برقراری تماس شبکه ای است. سعی کنید این تفکر را که بازاریابی شبکه ای کثیف و بد است و مثل فروختن یک ماشین دست دوم به عنوان نو است را فراموش کنید.

به هر شخصی به چشم یکی مثل خودتان نگاه کنید. طراحی که می خواهد بهتر باشد و روی پروژه های بی نظیری کار کند. ولی این افراد کسانی هستند با خانواده، سرگرمی، علاقه ها و بیزاری ها.

هدف بازاریابی شبکه ای خود را مهربانی و عطوفت قرار دهید و در این صورت به صورت تضمینی موفقیت را خواهید دید.

اگر به دنبال لیست بزرگی از کنفرانس های طراحی و خلاق می گردید، این پست را در Quartz بخوانید. این پست کمی تاریخ گذشته است ولی بیشتر کنفرانس هایی که در این پست لیست شده اند سالیانه برگذار می شوند و شما می توانید جدیدترین تاریخ هایشان را برای امسال چک کنید.

شما همچنین می توانید کنفرانس های Lanyrd را جستجو کنید تا قرار ها، گردهمایی ها و کنفرانس های جدید را ببینید و حتی برایشان بلیط تهیه کنید. MeetUp نیز یک سایت دیگر است با دیدار های محلی کوچک تر، نسبت به گردهمایی های برنامه ریزی شده بسیار بزرگ. ولی همگی این گردهمایی ها یک ویژگی مشترک دارند: مردم. یاد بگیرید که مردم را ملاقات کنید و با آنها درست برخورد کنید، در این صورت شما وجهه کاری بهتری به عنوان طراح خواهید داشت.

 

جمع بندی

پیشرفت می تواند به چیزی که شما می خواهید ارتقا دهید و چگونگی ارتقا آن تقسیم شود. به عنوان یک طراح، کار شما باید همیشه کیفیت A+ داشته باشد. ولی اگر هیچ کس نمی داند شما چه کار می کنید یا چه شکل کاری را انجام می دهید، شما هیچوقت به جایی که می خواهید نمی رسید.

من واقعا امیدوارم این پست بتواند به شما کمک کند به ارتقاء خود به عنوان ضرورتی برای موفقیت نگاه کنید. و اگر از اولین دیدار افراد به این هدف دست پیدا کردید، سرگرمی و موفقیت بیشتری خواهید داشت.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =