دو باور نادرست رایج درباره طراحی وب (بخش اول)

دو باور نادرست رایج درباره طراحی وب (بخش اول)

دو باور نادرست رایج درباره طراحی وب

برخی نکات درباره طراحی وب

اگر از زمانی که وب سایت خود را ساخته اید مدتی می گذرد، احتمالا “پلیس های طراحی وب”، (کسانی که وقت زیادی دارند و فکر میکنند بهترین نحوه انجام کارها، همان نحوی ست که آنها کاری را انجام می دهند) وب سایت شما را بازدید کرده اند. در واقع، بسته به وب سایتتان، احتمالا شما توسط انواع مختلف این دسته آدم ها بازدید شده اید. افرادی که از روش های متفاوت طراحی وب طرفداری می کنند. من اخیرا ایمیلی از طرف یکی از بازدیدکنندگانم که ظاهرا چنین افرادی به او کمک کرده بودند دریافت کردم. و فکر کردم شاید نوشتن مقاله ای به منظور شرح دو باور نادرست رایج درباره طراحی وب، مناسب باشد.

باور اشتباه “اصل، محتوا ست! نه چیزهایی از قبیل انیمیشن، صدا، جاوا و غیره”

این اصل که “محتوا بسیار مهم است” درباره تمامی وب سایت ها صدق می کند و من هم نمی خواهم آن را انکار کنم. این که وقتی شما صدا، انیمیشن، اپلت های جاوا و گرافیک های سنگین را به وب سایت اضافه می کنید، زمان زیادی طول می کشد تا صفحات وب شما بارگذاری شوند، و برخی از بازدیدکنندگان احتمالا به خودشان زحمت نمی دهند که صبر کنند تا وب سایتتان بارگذاری شود، بلکه صفحه شما را ترک کرده و میروند.

هرچند، این امر به معنی این نیست که تمام صفحات با انیمیشن، صدا و اپلت ها الزاما بد هستند. اما حرفه ای بودن این است که بدانیم چه زمانی این افزونه ها مناسب هستند و این که سرعت بارگذاری را تا جای ممکن در این شرایط افزایش دهیم. من در ادامه در همین مقاله چند راه برای کاهش حجم گرافیک ها و فایل های انیمیشنی ارائه می کنم.

چه زمانی این افزونه ها مناسب هستند؟ گاهی اوقات اپلت ها برای مسائلی از قبیل پردازش مورد نیاز هستند- برای مثال، وب سایت سریال سسمی استریت، اپلت های جاوایی دارد که رقص های المو (یکی از شخصیت های سسمی استریت) را نشان می دهد، و کودکی که از آن استفاده می کند می تواند با نشانگر موس المو را “قلقلک” بدهد و المو با توجه به جایی که او را قلقلک داده اند بازخورد می دهد. این اپلت مدت زیادی طول می کشد بارگیری شود، ولی نمی توان گفت که نباید از این اپلت ها استفاده کرد، چرا که این اپلت از بچه های کوچکی که در آنجا بازی می کنند مراقبت می کند. در این مورد، این اپلت یک راه حل مناسب است. به همین ترتیب، انیمیشن و صدا ها می توانند برای سایت هایی که از کمیک ها و بازی های آنلاین استفاده می کنند مناسب باشند.

در واقع، اگر وب سایت شما خدمات طراحی وب سایت را به فروش می رساند، و در واقع شما از مردم می خواهید که برای طراحی وب سایت شما هزینه ای بپردازند، بنابراین مایل خواهید بود که سایتتان خسته کننده نباشد. مشتری های بالقوه زیادی سایت شما را به عنوان وب سایت آینده خودشان می بینند (یعنی تصور می کنند که شما وب سایت آن ها را هم به همین شکل طراحی خواهید کرد). در این صورت نمی توان گفت که “اصل محتواست!” – چرا که آن ها مدت زمان زیادی را در وب سایت شما سپری نخواهند کرد تا این ادعای شما را باور کنند. برخی از سایت ها به رنگ ها، گرافیک ها و چیز های دیگری از این دست، به وفور احتیاج دارند. با اینکه، البته طولانی کردن مدت زمان بارگذاری به دلیل چنین افزونه هایی نیز می تواند برای مشتری های بالقوه شما نکته منفی تلقی شود.

ادامه این مقاله : دو باور نادرست رایج درباره طراحی وب (بخش دوم)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 17 =