دستیار گوگل قادر به یافتن گوشی هوشمند کاربر است

google assistant

دستیار گوگل قادر به یافتن گوشی هوشمند کاربر است

گوگل اسیستنت

گوگل اسیستنت یا دستیار گوگل یکی از هوشمندترین ربات ها است و در واقع رباتی پرحرف تر، دقیق تر و باهوش تر از سرویس Google Now به شمار می رود. سرویس دستیار گوگل کاربر را قادر خواهد ساخت تا با استفاده از دستورات صوتی، نوشتاری و ترکیبی، فعالیتهای پیچیده ای را به راحتی انجام دهد.

در نگاه اول، ظاهرا این دستیار صوتی با دیگر چت بات‌ها تفاوت خاصی ندارد. حال آن که لزوما اینطور نیست. دستیار جدید، نسخه‌ی هوشمندتر و البته پرحرف‌تر گوگل ناو (Google Now) به شمار می‌رود که اکنون با نام Google Assistant شناخته می‌شود.

Google Assistant دارای قابلیتهای بسیار زیادی است، چنانچه کنجکاو هستید تا با قابلیت‌های آن آشنا شوید، می‌توانید این سوال را از خودش بپرسید: “What can you do”. در این صورت Google Assistant لیست طویلی از توانایی‌هایش را به شما ارایه خواهد داد.

ما در این مطلب به طور مختصر به معرفی یکی از جدیدترین قابلیت های آن می پردازیم.

دستیار گوگل قادر به یافتن گوشی هوشمند کاربر است

گوگل اسیستنت در حال حاضر قادر به یافتن گوشی هوشمند گم‌شده‌ی کاربران و تماس با شماره‌ی آن است.

سخن‌گوی شرکت گوگل در مراسم رونمایی از نسخه‌ی جدید گوشی هوشمند سری پیکسل خود، اظهار کرد که گوگل اسیستنت اکنون می‌تواند گوشی مبتنی‌ بر اندروید و iOS گم‌شده‌ی کاربران را پیدا و با آن تماس برقرار کند.

به گفته‌ی سخن‌گوی شرکت گوگل، راهکار یادشده یک روش سریع و آسان برای یافتن گوشی هوشمندی است که در داخل خانه گم شده است.

کاربر برای انجام چنین کاری فقط باید عبارت OK Google, find my phone (اوکی گوگل، گوشی هوشمند مرا پیدا کن) را به زبان آورد. دستیار هوشمند گوگل بلافاصله صدای زنگ گوشی هوشمند اندروید کاربر را فعال یا با آیفون آن تماس برقرار می‌کند. گوگل اسیستنت حتی در زمانی که گوشی هوشمند در حالت بی‌صدا قرار داشته باشد هم قادر به فعال کردن صدای زنگ گوشی است.

علاوه بر این، شرکت گوگل قابلیت تماس صوتی که شماره موبایل کاربران را شامل می‌شود، بهبود بخشیده است. اکنون تماس‌ صوتی گرفته‌شده با استفاده از گوگل هوم، شماره موبایل‌های ثبت‌شده‌ی کاربران را هم نشان خواهد داد. کاربران در گذشته، به جای مشاهده‌ی شماره‌ی موبایل در شناسه‌ی تماس‌گیرنده (Caller ID)، با کلماتی مانند ناشناخته (Unknown) یا فهرست نشده (Unlisted) مواجه می‌شدند.

فهرست کامل قابلیت‌های Google Assistant بلندبالاتر از آن است که در یک مطلب خلاصه شود. چنانچه کنجکاو هستید تا با قابلیت‌های آن بیشتر آشنا شوید، می‌توانید این سوال را از خودش بپرسید: “What can you do”. در این صورت Google Assistant لیست طویلی از توانایی‌هایش را به شما ارایه خواهد داد.

چنانچه زمانی هم بر حسب اتفاق بی‌حوصله و خسته شدید، Google Assistant می‌تواند با معرفی بازی‌های کوچک به گذراندن وقت شما کمک کند.

منبع: https://www.zoomit.ir/2017/10/4/212957/google-assistant-find-phone

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =