بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو | seo

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بهینه سازی سایت یا سئو (SEO)

هدف بهینه سازی سایت برای موتور جستجو، کمک به رتبه بندی وب سایت، در جستجو های معمولی، به همراه فراهم کردن ترافیک مناسب از طریق جستجوهای مربوط به کسب و کار شماست. به عبارتی دیگر، هدف این کار ارتقاء ترافیک و جذب بازدید کننده ها، بدون استفاده از سایت های کلیکی ست.

بیشتر افراد گمان می کنند این ها تنها چیزی هستند که SEO برای وب سایت شما انجام میدهد، ولی در واقع جنگ بزرگی میان سئو و صاحبان سایت های کلیکی ست. بهینه سازی برای موتور های جستجوگر، اگر به درستی صورت گیرد، باعث میشود مزایای بسیاری حاصل شود. موتورهای جستجوگر به طور قابل توجهی محتواهای ارزشمند و مناسب را به نمایش میگذارند و به این ترتیب، کاربران هم محتوای خود را ارزشمند تر می کنند (حتی اگر الزاما چنین چرخه ای طی نشود).

در پایین به این امر میپردازیم که چگونه بهینه سازی موتور های جستجو گر می تواند به کمک شما بیاید تا نتایج بهتری را اخذ نمایید.

جذب ترافیک قانونی، از طریق هدف گذاری کلمات کلیدی:

اگر استراتژی سئو شما روی قوانین جستجو و عباراتی که مناسب و مربوط به کسب و کار شماست، بنا شده باشد، در این صورت میتوانید مطمئن باشید که قادر هستید نه تنها ترافیک، بلکه ترافیک قانونی و مناسبی را از طریق جستجو ها بدست آورید. در صورتی که شما صاحب یک برند ملی باشید، سئوی شما احتمالا (خوشبینانه) باید کمتر روی الفاظی که رقبای معروف و سرسخت شما استفاده میکنند تمرکز کند، و در عوض بیشتر عباراتی که با نام تجاری و خدمات شما مرتبط است را استفاده کند.

کاربرانی که از طریق این الفاظ وارد وب سایت شما می شوند، بیشتر احتمال دارد که چیزی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند. به همین خاطر، داشتن یک استراتژی مناسب برای سئو می تواند به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک کند.

توسعه صفحات فرود به شکلی که با هدف کاربر مطابقت داشته باشد.

هدف موتور های جستجوگر این است که نتایجی که بیش از همه مربوط به درخواست کاربر است را برای او فراهم آورند. این بدین معناست که اگر کاربر عبارت “کفش های نایک قرمز” را جستجو میکند، گوگل صفحه یک خرده فروش کفش را به عنوان اولین نتیجه نمایش نمیدهد، بلکه صفحه فرودی را پیشنهاد می دهد که در آن پر از کفش نایک قرمز باشد. چرا؟ چون احتمال اینکه کاربر به دنبال چنین صفحه ای بگردد بسیار زیاد است. این بدین معناست که سئو طبیعتا به شما کمک میکند تا با فراهم کردن مرتبط ترین صفحه وبسایت تان برای ورود کاربرد، بهتر با قصد کاربر منطبق باشید.

اگر صفحه فرود خوبی برای عبارت های مشخصی ندارید، نمیتوانید برای آن عبارات رتبه بندی خوبی داشته باشید. بنابراین یکی از قسمت های مهم سئو، ساخت صفحات فرودی ست که شما باید محتوایی که موتور های جستجو گر به دنبالش هستند و با آن شما را فهرست بندی و رتبه بندی میکنند، را در آن جای دهید. ولی صفخات مرتبط با دسته بندی و محتوای شما نیز برای کاربر مناسب هستند- چرا که به آنها کمک میکنند چیزی که میخواهند را راحت تر پیدا کنند.

ساخت صفحات فرود مرتبط و پرمحتوا به دیده شدن شما در جستجوها کمک میکند و باعث میشود ترافیک وب سایتتان به فروش های پیاپی مبدل شود.

کاهش زمان بارگذاری جهت بهبود رتبه بندی و تبدیلات

گوگل میخواهد بهترین تجربه کاربری ممکن را در اختیار جستجوگرانش قرار دهد و از سال ۲۰۱۰ گفته است که زمان بارگذاری را در رتبه بندی ها دخالت می دهد. به این علت که مسلما کاربران از بارگذاری کند متنفرند. بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که بارگذاری کند، تعداد بازدید های سوری را افزایش داده و تاثیر عکس بر روی نرخ تبدیل کلی دارد.

گوگل سایت هایی که سرعت بارگذاری آهسته ای دارند را جریمه میکند و کاربران نیز وقتی با یک سایت آهسته مواجه می شوند، نرخ تبدیل کمتری دارند. ارائه یک سایت سریع، به معنای ارائه یک تجربه کاربری بهتر است که هم برای نرخ تبدیل سایت و هم برای رتبه بندی آن بهتر است.

ارائه تجربه بهتر و خوشآیند تر در موبایل برای کاربران.

یک سئو سایت مدرن نیازمند آن است که شما برای کاربران یک تجربه کاربری عالی با موبایل فراهم کنید. چرا که در سال ۲۰۱۷بیشتر جستجوهای گوگل در موبایل انجام شده بود.

و این یعنی موبایل ترافیک جستجوی بیشتری را نسبت به کامپیوتر تولید می کند و شما احتمالا باید آخرین ریال خود را صرف کنید تا یک تجربه کاربری مثبت را برای کاربران موبایل خود فراهم آورید. این یک راز نیست» گوگل به روشنی اظهار کرده است که محتوایی که برای موبایل مناسب نباشد، به اندازه ای که شایسته است رتبه بندی نمی شود.

بنابراین واضح است که برای حفظ جایگاه در جستجو ها، کمپانی ها باید محتوای خود را به شکل مناسب برای موبایل آماده کنند. البته، دلیل مناسب دیگری نیز برای بهبود وب سایتتان برای موبایل وجود دارد: بهبود تجربه کاربری، که به معنای تبدیل های بیشتر است. چه برای خوشآیند کاربران خود و چه برای خوش آیند گوگل، برای بهبود تجربه کاربری کاربران موبایل خود تلاش کنید، نتایج آن برای رتبه بندی و تبدیلات شما مفید است.

وقتی صحبت از بهینه سازی موتور جستجو و بهبود تبدیلات به میان می آید، هر کدام میتواند روی دیگر تاثیر گذارد. موتور های جستجو بیش از هر زمان به کاربران اهمیت می دهند بنابراین با تمرکز بیشتر بر روی سئو، شما تجربه کاربری وب سایت خود را بهبود خواهید بخشید. و در جهت عکس، اگر بر روی تبدیلات تمرکز کرده اید، باز هم می توانید سایت خود را با سئوی قدرتمند، به روز و موثر نگه دارید.

درصورتی که تمایل به بهینه سازی وبسایت خود دارید و به دنبال یک تیم باتجربه و قوی برای این کار هستید، هم اکنون با ما تماس بگیرید

 

منبع : https://www.bluefountainmedia.com/blog/how-stronger-seo-helps-your-website-convert-better/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =